Stavební povolení

Srpen 2016

Konečně 🙂 Stavba povolena! Můžeme začít. Od podání žádosti o stavební povolení uplynul více než rok a předtím více než rok trvalo zpracování projektu. Zahájení výstavby oproti mému naivnímu očekávání opožděno o 1 a půl roku, ale stejně je to nádherný pocit. Na stavebním úřadě v Dolních Kounicích se mezitím vystřídal personál. Jednání s úřadem bylo korektní a vstřícné.

Aspoň teď vím, čemu se říká inženýring. Ke  stavebnímu povolení je totiž třeba získat obrovské množství všemožných vyjádření – kromě souhlasu sousedů všech okolních parcel se vyjadřuje ještě obec, obec s odborem regionálního rozvoje, životní prostředí, hygiena, hasiči a všichni možní provozovatelé všech nepředstavitelných sítí – elektřina, plyn, mobilní operátoři. Musí totiž například potvrdit, že v okolí své sítě vůbec nemají. No a v případě studny hlubší než 30 m se musí vyjádřit i báňský úřad.

Takže se občas prostě něco zasekne. V mém případě to byli hasiči. Nakonec budu muset vybudovat 14kubíkovou nádrž na vodu neustále plnou pro případ požáru. No, doufám, že nebude nikdy potřeba ji využít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *